Soccer

REGULAR SEASON SCORES:

BOYS SOCCER SCORES   GIRLS VOLLEYBALL SCORES
Date H/A CHISAGO BOYS   Date H/A CHISAGO GIRLS
8/30 H W 3-2 vs. Owatonna  

8/30

H L 0-3 vs. Owatonna
(11-25, 21-25, 19-25)
9/3 H L 0-8 vs. Rosemount   9/3 H L 0-3 vs. Rosemount
(21-25, 17-25, 13-25)
          9/5 H L 1-3 vs. Foundation Redstorm
(22-25, 25-21, 22-25, 12-25)
9/6 H L 1-5 vs. St. Francis   9/6 H L 2-3 vs. St. Francis
(25-23, 14-25, 22-25, 26-24, 11-15)
9/10 A L 2-5 @Fourth   9/10 A L 1-3 @Fourth Baptist
(21-25, 25-23, 13-25, 15-25)
9/13 H L 1-3 vs. Lake Region   9/13 H L 0-3

vs. Lake Region
(13-25, 13-25, 15-25)

          9/19 A L 1-3 @Valley Christian
(19-25, 22-25, 26-24, 20-25)
9/24 A W 1-0 @Prior Lake   9/24 A W 3-0 @Prior Lake
(25-11, 25-8, 25-18)
9/27 A L 2-3 vs. Woodcrest
(@St. Francis tourney)
  9/27 A W 3-0 vs. Woodcrest (@St. Francis tourney)
(25-20, 25-17, 15-11)
9/27 A L 0-2 vs. Prior Lake
(@ St. Francis tourney)
  9/28 A L 0-2 vs. Lake Region (@St. Francis tourney)
(12-25, 11-25)
9/28 H W 3-2 vs. Cambridge   9/28 A L 0-3 @St. Francis (@St. Francis tourney)
(24-26, 24-26, 15-25)
9/30 A L 0-6 @Lake Region   9/30 A L 0-3 @Lake Region
(13-25, 11-25, 9-25)
10/7 A L 0-9 @Rosemount   10/7 A L 0-3 @Rosemount
(4-25, 9-25, 18-25)
10/11 H L 0-5 vs. Woodcrest   10/11 H W 3-0 vs. Woodcrest
(25-21, 25-20, 25-19)
10/15 A L 0-2 @Owatonna   10/15 A L 0-3 @Owatonna
(13-25, 20-25, 14-15)
10/17 A T 0-0 @Granite City/Grace          
10/18 H cancelled vs. Prior Lake   10/18 H cancelled vs. Prior Lake
                 
Date H/A FOUNDATION BOYS   Date H/A FOUNDATION REDSTORM GIRLS
          8/29 A L 0-3 @Lake Region
(14-25, 6-25, 16-25)
          9/6 A W 3-1 @Chisago
(25-22, 21-25, 25-22, 25-12)
          9/6 A L 1-3 @St. Francis
(25-19, 21-258, 21-25, 20-25)
          9/13 A L 0-3 @Woodcrest
(19-25, 14-25, 16-25)
          9/14 A L 0-3 @Rosemount
(10-25, 23-25, 9-25)
          9/16 H L 0-3 vs. Lake Region
(13-25, 5-25, 9-25)
          9/17 A L 2-3 @Faith-Foreston
(25-16, 25-23, 23-25, 19-25, 14-16)
          9/20 A L 1-3 vs. Valley Christian (@Granite City Tourney)
(11-25, 24-26, 25-10, 19-25)
          9/20 A W 3-1 vs. Faith-Foreston (@Granite City Tourney)
(25-19, 23-25, 25-18, 25-20)
          9/21 A W 3-0 vs. GCBA/Jubilee (@Granite City Tourney)
(25-23, 25-17, 25-20)
          9/27 A L 0-2 vs. Heritage (@St. Francis tourney)
(22-25, 28-30)
          9/27 A L 1-2 vs. Faith-Foreston (@St. Francis tourney)
(25-17, 16-25, 12-15)
          9/28 A W 3-0 vs. Prior Lake (@St. Francis tourney)
(25-14, 25-15, 25-17)
          10/4 H L 2-3 vs. Valley Christian
(20-25, 26-24, 25-18, 10-25, 9-15)
          10/11 A L 0-3 vs. Heritage-Karlstad (@Fourth)
(12-25, 19-25, 16-25)
          10/11 A L 1-3 vs. Fourth Baptist – regular game
(12-25, 17-25, 27-25, 10-25)
          10/12 A L 0-2 vs. Fourth (@Spikefest!)
(11-18, 10-17 in Round Robin play)
          10/12 A S 1-1 vs. Cambridge (@Spikefest)
(13-18, 18-9 in Round Robin play)
          10/12 A L 0-2 vs. Rosemount (@Spikefest)
(8-20, 11-17 in Round Robin play)
          10/12 A L 0-2 vs. Owatonna (@Spikefest)
(9-16, 7-21 in Round Robin play)
          10/12 A L 0-2 vs. Owatonna (@Spikefest)
(14-25, 13-25 in Quarter-final)
                 
                 
Date H/A FOURTH BAPTIST BOYS   Date H/A FOURTH BAPTIST GIRLS
8/27 A W 7-3 @Owatonna   8/24 A W 3-1 @Owatonna
(26-24, 25-20, 19-25, 25-14)
8/30 H L 1-6 vs. Woodcrest   8/30 H W 3-0 vs. Woodcrest
(25-18, 25-20, 25-14)
9/6 A L 1-5 @Woodcrest   9/6 A W 3-0 @Woodcrest
(25-12, 25-17, 25-22)
9/10 H W 5-2 vs. Chisago   9/10 H W 3-1 vs. Chisago
(25-21, 23-25, 25-13, 25-15)
9/17 H W 5-2 vs. Owatonna   9/17 H W 3-0 vs. Owatonna
(25-16, 25-23, 25-19)
9/20 A L 1-5 @Rosemount   9/20 A W 3-2 @Rosemount
(21-25, 25-22, 25-19, 23-25, 15-9)
9/24 A L 1-4 @Lake Region   9/24 A L 0-3 @Lake Region
(19-25, 9-25, 20-25)
9/26 A L 1-3 vs. Indiana Christian in pool play (@Faith tourney)   9/26 A W 2-0 vs. North Iowa in pool play (@Faith tourney)
(25-8, 25-5)
9/26 A L 1-2 vs. Faith Bible in pool play (@Faith tourney)   9/26 A L 0-2 vs. Indiana Christian in pool play (@Faith tourney) (17-25, 22-25)
9/27 A L 0-1 vs. Faith Christian in pool play (@Faith tourney)   9/27 A L 1-2 vs. Rosemount in pool play (@Faith tourney) (25-16, 20-25, 15-17)
          9/27 A W 2-0 vs. Shawnee Mission (@Faith tourney)
(26-24, 30-28)
          9/27 A W 2-1 vs. Indiana Christian (@Faith tourney)
(19-25, 25-23, 15-11) in semifinal game
9/28 A L 0-1 vs. Owatonna
(@Faith Tourney)
  9/28 A L 1-2 vs. Faith Christian (MO) (@Faith Tourney) in Championship Game
(25-18, 25-27, 11-15)
9/30 A L 1-7 @St. Francis   9/30 A W 3-0 @St. Francis
(25-17, 25-17, 27-25)
10/1 A cancelled – no bus @Chisago   10/1 A cancelled – no bus @Chisago
10/8 A W 5-3 @Prior Lake   10/8 A W 3-0 @Prior Lake
(25-5, 25-9, 25-14)
          10/11 H W 3-0

vs. Heritage-Karlstad
(25-16, 25-20, 25-13)

          10/11 H W 3-1

vs. Foundation
(25-12, 25-17, 25-27, 25-10)

10/12 H cancelled – weather vs. Metro United   10/12 H W 2-0

vs. Foundation (@Spikefest!)
(18-11, 17-10 in Round Robin play)

              W 2-0 vs. Owatonna (@Spikefest!)
(16-14, 16-13 in Round Robin play)
              W 2-0 vs. Heritage (@Spikefest!)
(18-10, 15-13 in Round Robin play)
              S 1-1 vs. Rosemount (@Spikefest!)
(19-11, 13-14 in Round Robin play)
              W 2-0 vs. Cambridge (@Spikefest!)
(21-11, 21-8 in Round Robin play)
              W 2-1 vs. Owatonna (@Spikefest!)
(25-21, 19-25, 17-15 in semi-final match)
              W 2-1 vs. Rosemount (@Spikefest!)
(22-25, 25-22, 15-6 in Championship)
10/15 H L 1-3 vs. Lake Region   10/15 H W 3-2 vs. Lake Region
(22-25, 23-25, 25-18, 25-19)
10/17 H W 3-0 vs. Prior Lake   10/17 H W 3-0 vs. Prior Lake
(25-11. 25-12, 25-17)
10/18 H L 3-4 vs. Rosemount   10/18 H W 3-2 vs. Rosemount
(25-14,19-25, 26-24, 23-25, 15-12)
                 
Date H/A GRANITE CITY/GRACE   Date H/A GRANITE CITY/GRACE/JUBILEE
9/6 A W 6-4 @Prior Lake   9/21 H L 0-3 vs. Foundation (@GCCS Tourney)
9/20 H L 0-4 vs. Valley Christian (@GCCS Tourney)          
9/20 H L 0-2 vs. Faith-Foreston (@GCCS Tourney)          
9/21 H W 4-2 vs. Heritage-Karlstad (@GCCS Tourney)          
9/24 A L 0-7 @Rosemount          
10/3 A L 0-8 @St. Francis   10/3 A L 0-3 @St. Francis (14-25, 14-25, 3-25)
10/11 H L 0-4 vs. Lake Region   10/11 H L 2-3 vs. Lake Region JV team
(24-26, 23-25, 25-14, 25-19, 15-9)
10/17 H T 0-0 vs, Chisago          
10/18 H T 1-1 vs. Owatonna          
                 
Date H/A HERITAGE BOYS   Date H/A HERITAGE GIRLS
          9/09 A L 2-3 @Roseau
(19-25, 11-25, 27-25, 25-16, 11-15)
          9/12 A W 3-0 @Thief River Falls
(25-17, 25-14, 25-17)
9/20 A L 2-4 @Faith-Foreston   9/16 A W 3-0 @Sacred Heart
(25-22, 25-21, 25-19)
9/21 A L 2-6 @Valley Christian   9/26 A W 2-0 vs. Foundation (@St. Francis tourney)
(25-22, 30-28)
9/21 A L 2-4 @Granite City/Grace   9/27 A W 2-0 vs. St. Francis (@St. Francis tourney)
(25-13, 25-12)
          9/28 A L 0-3 vs. Lake Region (@St. Francis tourney)
in Championship game
          9/30 H W 3-1 vs. Grygla
(16-25, 25-18, 25-19, 25-11)
          10/7 H W 3-0 vs. Roseau
(25-16, 25-21, 25-20)
          10/11 A W 3-0 vs. Foundation (@Fourth)
(25-12, 25-19, 25-16)
          10/11 A L 0-3 vs. Fourth Baptist
(16-25, 20-25, 13-25)
          10/12 A W 2-0 vs. Rosemount (@Spikefest!)
(16-8, 13-9 in Round Robin play)
          10/12 A W 2-0 vs. Cambridge (@Spikefest!)
(22-6, 23-6 in Round Robin play)
          10/12 A L 0-2 vs. Fourth (@Spikefest!)
(10-18, 13-15 in Round Robin play)
          10/12 A W 2-0 vs. Owatonna (@Spikefest!)
(14-11, 18-9 in Round Robin play)
          10/12 A W 2-0 vs. Foundation (@Spikefest!)
(14-13, 18-8 in Round Robin play)
          10/12 A L 0-2 vs. Rosemount (@Spikefest!)
(24-26, 18-25 in Semi-final)
          10/12 A W 2-0 vs. Owatonna (@Spikefest!)
(25-6, 25-15 in Third place game)
          10/14 H W 3-0 vs. Northern Freeze
(25-13, 25-13, 25-17)
                 
                 
Date H/A LAKE REGION BOYS   Date H/A LAKE REGION GIRLS
          8/29 H W 3-0 vs. Foundation
(25-14, 25-6, 25-16)
8/30 A W 5-0 vs. Prior Lake   8/30 A W 3-0 @Prior Lake
(25-8, 25-13, 25-11)
9/6 A L 1-9 @Rosemount   9/6 A L 2-3 @Rosemount
(23-25, 25-19, 19-25, 25-18, 2-15)
9/7 A W 1-0 vs. Owatonna
(game played @Fourth)
  9/7 A W 3-1 vs. Owatonna (game played @Fourth)
(25-14, 25-18, 19-25, 25-23)
9/10 H W 5-3 vs. Woodcrest   9/10 H W 3-0 vs. Woodcrest
(25-15, 25-16, 25-19)
9/12 H L 2-9 vs. St. Francis   9/12 H W 3-0 vs. St. Francis
(25-13, 25-20, 25-3)
9/13 A W 3-1 @Chisago   9/13 A W 3-0 @Chisago
(25-13, 25-13, 25-15)
9/20 H W 4-2 vs. Cambridge (Paul Bunyan tourney)   9/16 A W 3-0 @Foundation
(W 25-13, 25-5, 25-9)
9/20 H W 6-2 vs. Trek North (Paul Bunyan tourney)   9/20 H W 3-0 vs. Prior Lake (Paul Bunyan tourney)
(25-14, 25-5, 26-24)
9/21 H W 2-1 vs. Wilmar (Paul Bunyan tourney)          
9/24 H W 4-1 vs. Fourth Baptist   9/24 H W 3-0 vs. Fourth Baptist
(25-19, 25-9, 25-20)
9/27 A L 2-7 @St. Francis
(@St. Francis tourney)
  9/27 A W 2-0 vs. Prior Lake (@St. Francis tourney)
(25-9, 25-10)
9/27 A W 4-3 in shootout vs. Cambridge in shootouts
(@St. Francis tourney)
  9/28 A W 2-0 vs. Chisago (@St. Francis tourney)
(25-12, 25-11)
9/28 A W 4-0 vs. Prior Lake
(@St. Francis tourney)
  9/28 A W 3-0 vs. Heritage (@St. Francis tourney) Championship game
9/30 H W 6-0 vs. Chisago   9/30 H W 3-0 vs. Chisago
(25-13, 25-22, 25-9)
10/1 H W 6-2 vs. Woodcrest   10/1 H W 3-0

vs. Woodcrest
(25-9, 25-22, 25-13)

10/4 H L 0-6 vs. Rosemount   10/4 H W 3-0 vs. Rosemount
(25-20, 25-22, 25-16)
10/11 A W 4-0 vs. Granite City/Grace          
10/15 A W 3-1 @Fourth Baptist   10/15 A L 2-3 @Fourth Baptist
(25-22, 25-23, 18-25, 19-25, 9-15)
                 
                 
Date H/A OWATONNA BOYS
  Date H/A OWATONNA GIRLS
8/27 H L 3-7 vs. Fourth Baptist   8/27 H L 1-3 vs. Fourth Baptist
(24-26, 20-25, 25-19, 14-25)
8/30 A L 2-3 @Chisago   8/30 A W 3-0 @Chisago
(25-11, 25-21, 25-19)
9/3 A L 1-7 @Woodcrest   9/3 A W 3-1 @Woodcrest
(25-12, 25-15, 18-25, 25-18)
9/7 A L 0-1 vs. Lake Region
(game played @Fourth)
  9/7 A L 1-3 vs. Lake Region (game played @Fourth)
(14-25, 18-25, 25-19, 23-25)
9/10 A W 5-1 @Prior Lake   9/10 A W 3-0 @Prior Lake
(25-14. 25-21, 25-20)
9/13 H L 2-7 vs. Rosemount   9/13 H L 0-3 vs. Rosemount
(17-25, 15-25, 20-25)
9/17 A L 2-5 @Fourth Baptist   9/17 A L 0-3 @Fourth Baptist
(16-25, 23-25, 19-25)
9/20 A L 0-6 @St. Francis   9/20 A W 3-0 @St. Francis
(25-17, 25-15, 25-19)
9/24 H T 3-3 vs. Woodcrest   9/24 H W 3-0 vs. Woodcrest
(25-10, 25-12, 25-15)
9/26 A L 0-7 vs. Rosemount
(@Faith tourney)
  9/26 A L 0-2 vs. Rosemount (@Faith tourney)
(19-25, 15-25)
9/26 A L 0-6 vs. Faith Christian (MI)
(@Faith tourney)
         
9/28 A L 0-3 vs. Shawnee Mission (@Faith tourney)          
9/29 A W 1-0 vs. Fourth Baptist
(@Faith tourney)
         
10/1 H W 5-2 vs. Prior Lake   10/1 H W 3-0 vs. Prior Lake
(25-11, 25-15, 25-14)
10/8 H L 2-5 vs. Rochester Homeschool          
10/10 A L 0-5 @Rosemount   10/10 A L 1-3 @Rosemount
(25-22, 21-25, 11-25, 23-25)
          10/12 A L 0-2 vs. Fourth Baptist (@Spikefest!)
(14-16, 13-16 in Round Robin play)
          10/12 A W 2-0 vs. Foundation (@Spikefest)
(16-9, 21-7 in Round Robin play)
          10/12 A S 1-1 vs.Rosemount (@Spikefest)
(13-16, 14-12 in Round Robin play)
          10/12 A L 0-2 vs. Heritage (@Spikefest)
(11-14, 9-18 in Round Robin play)
          10/12 A W 2-0 vs. Cambridge (@Spikefest)
(16-13, 23-7 in Round Robin play)
          10/12 A W 2-0 vs. Foundation (@Spikefest)
(25-14, 25-13 in Quarter-final)
          10/12 A L 1-2 vs. Fourth Baptist (@Spikefest!)
(21-25, 25-19, 15-17 in Semi-final)
          10/12 A L 0-2 vs. Heritage (@Spikefest!)
(6-25, 15-25 in Third place game)
10/15 H W 2-0 vs. Chisago   10/15 H W 3-0 vs. Chisago
(25-13, 25-20, 15-14_
10/18 H T 1-1 vs. Granite City/Grace          
                 
Date H/A PRIOR LAKE BOYS   Date H/A PRIOR LAKE GIRLS
8/27 A L 0-10 @Rosemount   8/27 A L 0-3 vs. Rosemount
(11-25, 13-25, 15-25)
8/30 H L 0-5 vs. Lake Region   8/30 H L 0-3 vs. Lake Region
(8-25, 13-25, 11-25)
9/10 H L 1-5 vs. Owatonna   9/10 H L 0-3 vs. Owatonna
(14-25, 21-25, 20-25)
9/6 H L 4-6 vs. Grace-Mankato          
9/17 A L 0-8 @St. Francis   9/17 A L 1-3 @St. Francis
(25-14, 24-26, 12-25, 8-25)
          9/20 A L 0-3 @Lake Region (Paul Bunyan Tourney)
(14-25, 5-25, 24-26)
9/23 H L 0-10 vs. Rosemount   9/23 H L 0-3 vs. Rosemount
(17-25, 15-25, 15-25)
9/24 H L 0-1 vs. Chisago   9/24 H L 0-3 vs. Chisago
(11-25, 8-25, 18-25)
9/27 A L 0-2 vs. Woodcrest
(@St. Francis Tourney)
  9/27 A L 0-2 vs. Lake Region (@St. Francis Tourney)
(9-25, 10-25)
9/27 A W 2-0 vs. Chisago (@St. Francis Tourney)   9/28 A L 0-3 vs. Foundation (@St. Francis tourney)
(14-25, 15-25, 17-25)
9/28 A L 0-4 @Lake Region (Paul Bunyan Tourney)          
10/1 A L 2-5 @Owatonna   10/1 A L 0-3 @Owatonna
(11-25, 15-25, 14-25)
10/7 H D 0-0 vs. St. Francis JV team   10/7 H L 0-3 vs. St. Francis
(16-25, 7-25, 26-28)
10/8 H L 3-5 vs. Fourth Baptist   10/8 H L 0-3 vs. Fourth Baptist
(5-25, 9-25, 14-25)
10/15 H L 0-3 vs. Woodcrest   10/15 H L 1-3 vs. Woodcrest
(25-19, 20-25, 18-25, 23-25)
10/17 A L 0-3 @Fourth Baptist   10/17 A L 0-3 @Fourth Baptist
(11-25, 12-25, 17-25)
10/18 A cancelled @Chisago   10/18 A cancelled @Chisago
10/21 A   @Woodcrest   10/21 A   @Woodcrest
                 
Date H/A ROSEMOUNT BOYS   Date H/A ROSEMOUNT GIRLS
8/27 H W 10-0 vs. Prior Lake   8/27 H W 3-0 vs. Prior Lake
(25-11, 25-13, 25-15)
9/3 A W 8-0 @Chisago   9/3 A W 3-0 @Chisago
(25-21, 25-17, 25-13)
9/6 H W 9-1 vs. Lake Region   9/6 H W 3-2 vs. Lake Region
(25-23, 19-25, 25-19, 18-25, 15-2)
9/10 H L 3-4 vs. Metro United          
9/13 A W 7-2 @Owatonna   9/13 A W 3-0 @Owatonna
(25-17, 25-15, 20-25)
          9/14 H W 3-0 vs. Foundation
(25-10, 25-23, 25-9)
9/16 H W 8-0 vs. Woodcrest   9/16 H W 3-0 vs. Woodcrest
(25-8, 25-20, 25-14)
9/17 H W 11-0 vs. Rochester Area Homeschool   9/17 H W 3-1 vs. Rochester Area Homeschool
(25-16, 25-16, 23-25, 25-21)
9/20 H W 5-1 vs. Fourth Baptist   9/20 H L 2-3 vs. Fourth Baptist
(25-21, 22-25, 16-25, 25-23, 9-15)
9/23 A W 10-0 @Prior Lake   9/23 A W 3-0 @Prior Lake
(25-17, 25-15, 25-15)
9/24 H W 7-0 vs. Granite City   9/24 H W 3-0 vs. Granite City
(25-7, 25-16, 25-12)
9/26 A W 6-1 vs. Shawnee Mission
(@Faith tourney)
  9/26 A L 1-2 vs. Indiana Christian in pool play (@Faith tourney) (25-19, 17-25, 13-15)
9/26 A W 7-0 vs. Owatonna
(@Faith tourney)
  9/26 A W 2-0 vs. North Iowa Christian in pool play
(@Faith tourney) (25-11, 25-8)
9/27 A W 1-0 vs. Faith Baptist
(@Faith tourney)
  9/27 A W 2-1 vs. Fourth Baptist in pool play (@Faith tourney) (16-25, 25-20, 17-15)
9/28 A W 2-1 vs. Faith Baptist (MO)
(@Faith tourney)
  9/28 A W 2-0 vs. Owatonna (@Faith tourney)
(25-19, 25-15)
          9/28 A L 0-2 vs. Indiana Christian (@Faith tourney)
(16-25, 15-25)
          9/28 A L 1-2

vs. Faith Christian (@Faith tourney)
(10-25, 26-24, 8-15)

10/4 A W 6-0 @Lake Region   10/4 A L 0-3 @Lake Region
(20-25, 22-25, 16-25)
10/7 H W 9-0 vs. Chisago   10/7 H W 3-0 vs. Chisago
(25-4, 25-9, 25-18)
10/10 H W 5-0 vs. Owatonna   10/10 H W 3-1 vs. Owatonna
(22-25, 25-21, 25-11, 25-23)
          10/12 A L 0-2 vs. Heritage (@Spikefest)
(8-16, 9-13 in Round Robin play)
          10/12 A S 1-1 vs. Fourth (@Spikefest)
(11-19, 14-13 in Round Robin play)
          10/12 A W 2-0 vs. Foundation (@Spikefest)
(20-8, 17-11 in Round Robin play)
          10/12 A S 1-1 vs. Owatonna (@Spikefest!)
(16-13, 12-14 in Round Robin play)
          10/12 A S 1-1 vs. Cambridge (@Spikefest!)
(18-10, 10-18 in Round Robin play)
          10/12 A W 2-0 vs. Cambridge (@Spikefest)
(25-11, 25-9 in Quarter-final)
          10/12 A W 2-0 vs. Heritage (@Spikefest)
(26-24, 25-18 in Semi-final)
          10/12 A L 1-2 vs. Fourth Baptist (@Spikefest)
(25-22, 22-25, 6-15 in Championship)
10/14 A W 7-0 @Woodcrest   10/14 A W 3-0 @Woodcrest
(25-13, 25-16, 25-18)
10/15 A L 1-5 @St. Francis   10/15 A W 3-0 @St. Francis
(25-23, 25-20, 28-26)
10/18 A W 4-3 @Fourth Baptist   10/18 A L 2-3 @Fourth Baptist
(14-25, 25-19, 24-26, 25-23, 12-15)
                 
Date H/A ST. FRANCIS BOYS   Date H/A ST. FRANCIS GIRLS
8/27 A W 9-1 @Woodcrest   8/27 A W 3-1 @Woodcrest
(26-24, 25-19, 23-25, 25-20)
9/6 A W 5-1 @Chisago   9/6 A W 3-2 @Chisago
(23-25, 25-14, 25-22, 24-26, 15-11)
          9/6 H W 3-1 vs. Foundation
(19-25, 25-21, 25-21, 25-20)
9/10 H W 10-0 vs. Community Christian   9/10 H L 0-3 vs. Community Christian
(20-25, 20-25, 16-25)
9/12 A W 9-2 @Lake Region   9/12 A L 0-3 @Lake Region
(13-25, 20-25, 3-25)
9/17 H W 8-0 vs. Prior Lake   9/17 H W 3-1 vs. Prior Lake
(14-25, 26-25, 25-12, 25-8)
9/20 H W 6-0 vs. Owatonna   9/20 H L 0-3 vs. Owatonna
(17-25, 15-25, 19-25)
9/24 A W 5-1 @Faith-Foreston   9/24 A W 3-1 @Faith Foreston
(25-19, 18-25, 25-22, 25-20)
9/27 H W 7-2 vs. Lake Region
(@St. Francis tourney)
  9/27 H L 0-2 vs. Heritage (@St. Francis tourney)
(13-25, 25-25)
9/27 H W 8-2 vs. Cambridge
(@St. Francis tourney)
  9/27 H W 2-1 vs. Faith-Foreston (@SFCS tourney)
(25-22, 20-25, 15-11)
9/28 H W 4-0 vs. Woodcrest
(@St. Francis tourney)
  9/28 H W 3-0 vs. Chisago (@SFCS tourney)
(26-24, 26-24, 25-15)
9/30 H W 7-1 vs. Fourth Baptist   9/30 H L 0-3 vs. Fourth Baptist
(17-25, 17-25, 25-27)
10/3 H W 8-0 vs. Granite City   10/3 H W 3-0 vs. Granite City
(25-14, 25-14, 25-3)
          10/7 A W 3-0 @Prior Lake
(25-16, 25-7, 28-26)
10/15 H W 5-1 vs. Rosemount   10/15 H L 0-3 vs. Rosemount
(23-25, 20-25, 26-28)
10/18 H W 5-0 vs. Woodcrest   10/18 H W 3-1 vs. Woodcrest
(25-22, 25-19, 23-25, 25-19)
                 
Date H/A WOODCREST BOYS   Date H/A WOODCREST GIRLS
8/27 H L 1-9 vs. St. Francis   8/27 H L 1-3 vs. St. Francis
(24-26, 19-25, 25-23, 20-25)
8/30 A W 6-1 @Fourth Baptist   8/30 A L 0-3 @Fourth Baptist
(18-25, 20-25, 14-25)
9/3 H W 7-1 vs. Owatonna   9/3 H L 1-3 vs. Owatonna
(12-25, 15-25, 25-18, 18-25)
9/6 H W 5-1 vs. Fourth   9/6 H L 0-3 vs. Fourth
(12-25, 17-25, 22-25)
9/10 A L 3-5 @Lake Region   9/10 A L 0-3 @Lake Region
(15-25, 16-25, 19-25)
9/13 H W 2-0 vs. Metro United   9/13 H W 3-0 vs. Foundation
(25-19, 25-14, 25-16)
9/16 A L 0-8 @Rosemount   9/16 A L 0-3 @Rosemount
(8-25, 20-25, 14-25)
9/24 A T 3-3 @Owatonna   9/24 A L 0-3 @Owatonna
(10-25, 12-25, 15-25)
9/27 A W 3-2 vs. Chisago
(@St. Francis tourney)
  9/27 A L 0-3 (@St. Francis tourney)
(20-25, 17-25, 11-15)
9/27 A W 2-0 vs. Prior Lake
(@St. Francis tourney)
         
9/28 A L 0-4 vs. St. Francis
(@St. Francis tourney)
         
10/1 A L 2-6 @Lake Region   10/1 A L 0-3 @Lake Region
(9-25, 22-25, 13-25)
10/11 A W 5-0 @Chisago   10/11 A L 0-3 @Chisago
(21-25, 20-25, 19-25)
10/14 H L 0-7 vs. Rosemount   10/14 H L 0-3 vs. Rosemount
(13-25, 16-25, 18-25)
10/15 A W 3-0 vs. Prior Lake   10/15 A W 3-1

vs. Prior Lake
(19-25, 25-220, 25-18, 25-23)

10/17 A L 0-5 @St. Francis   10/17 A L 1-3 @St. Francis
(22-25, 19-25, 25-23, 19-25)
                 
Scores last updated 10/19/19 by afrench.